Noshok 100-3000-1-1-2-36-ST8 Pressure Transmitter, 0 psig to 3000 psig, 0.5% Accuracy (BFSL), 4 mA to 20 mA Output, 1/4 NPT Male, Integral Cable 36 in, 0.8 mm SS Threaded Orifice
SKU: 100-3000-1-1-2-36-ST8
Last updated: April 17, 2023
Condition: New
Custom-Built NOSHOK Gauges Available!
Pressure Transmitter, 0 psig to 3000 psig, 0.5% Accuracy (BFSL), 4 mA to 20 mA Output, 1/4 NPT Male, Integral Cable 36 in, 0.8 mm SS Threaded Orifice
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Noshok 100-3000-1-1-2-36-ST8 Pressure Transmitter, 0 psig to 3000 psig, 0.5% Accuracy (BFSL), 4 mA to 20 mA Output, 1/4 NPT Male, Integral Cable 36 in, 0.8 mm SS Threaded Orifice”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description